BlackjackBlackjack TaktikleriBlackjack Tüyoları

Blackjack strateji kartı

Blackjack strateji kartı nedir ?

Bazılarının Blackjack tablosu olarak isimlendirdiği, Blackjack strateji kartı kasanın kart değeri ve sizin kart değeriniz karşılaştırılıp size yapmanız gereken hamleyi öneren çizelgedir. Bazı casino oyuncuları Blackjack oynarken bu kartın belirttiği yönde hamlelerini yapmayı tercih eder. Özellikle Blackjack’e yeni başlayanlardansanız işinize yarayabilir. Uzman Blackjack oyuncularının bu kartlardaki hamleler yerine kendi tercihlerine, kendi stratejilerine göre oynadıklarını söyleyebilirim. Bence iyi bir oyuncu ezber oynamak yerine oyunu iyi takip ederek kendi stratejisiyle hamlesini yapmalıdır. Yinede yeni oyunculara yol göstereceğini düşündüğümden buraya ekliyorum. Diğer adı Blackjack Tablosu olarak adlandırılan strateji kartı konusunu çoğu zaman yaptığım gibi “Bilal’e anlatır gibi anlatma” metoduyla anlatacağım.

Şimdi örneklerle açıklamaya çalışalım. Tabii önce Blackjack kavramlarını bilmiyorsanız sizi şöyle alalım. “Sizin Eliniz” Yazan en sol bölme, sahip olduğunuz kart değerlerini ifade eder. Yukardan aşşağıya doğru el değeriniz ifade edilmiştir. Soldan sağa doğru olan kart değeri ise kasanın sahip olduğu kart değeridir. Elinizdeki kart toplamı değeri ve kasanın açtığı kart değeri kıyaslanır, buna göre hamle önerisinde bulunulur.

Örnek1: Sol üst köşede “Sizin Eliniz” bölümünde ifade edilen değer 17 ve üzeri değerdir. Elimizde K+8 = 18 olduğunu düşünelim. Kasanın eli her ne olursa olsun “STAND” yapmalısınız.

Örnek2: Elimizde 10+2=12 olduğunu düşünelim. Kasada 2 ve 3 varsa “HIT”, 4, 5 ya da 6 varsa “STAND” 7 ve üzeri varsa “HIT” hamlesi yapmalısınız.

Örnek3: Elinizde A-A ya da 8-8 varsa kasanın kart değeri ne olursa olsun “SPLIT” hamlesi yapmalısınız.

Örnek 4: Elinizde A-7 varsa ve kasada 2 varsa “STAND” 4-5-6 varsa “DOUBLE” 7-8 “STAND” 9-10-A “HIT” hamleleri yapmalısınız

Örnek5: Bilal sen misin yoksa ? 🙂

Blackjack Strateji Kartını Ne Zaman Kullanmalıyım

Belirli matematiksel hesaplamalar sonucu oluşturulmuş olan Blackjack strateji kartı, oyuncuya avantaj sağlamak adına geliştirilmiştir. Bu demek değildir ki bu hamlelere göre oynadığınızda hep kazanacaksınız ya da tam tersi hep kaybedeceksiniz. Unutmayın Blackjack stratejilerini uygulama sebebimiz kazanma yüzdemizi arttırmak içindir. Bu karttaki önerileri kullanıp kullanmamak size kalmış ancak bir öneri verebilirim bu konuyla ilgili. Oyuna sonradan girdiğinizde ve kartları takip etme şansınız olmadığında bu önerilere kulak verebilirsiniz ama kartları çok iyi takip ettiğinizi ve bir sonraki kartın ne olabileceğiyle alakalı öngörünüz varsa bildiğinizden şaşmayın derim.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close