BlackjackBlackjack TaktikleriBlackjack Tüyoları

Blackjack Kazanma Yüzdesi

Şans oyunlarının en eski, en çok oynanan ve en eğlenceli kart oyunlarından biri olan Blackjack, öğrenmesi çok kolay ama ustalık için zaman gereken bir oyun çeşididir. Blackjack kuralları çok basit olup, oyunu öğrenmeniz çok kısa zaman almaktadır. Blackjack Kazanma Yüzdesi, tamamen sizin stratejinize ve öngörünüze bağlıdır. Öngörü derken, oyunu okuyabilme ve zamanında hamle yapabilme yeteneğinize bağlıdır.

Oyunun ana kuralı 21 sayısını ya da en yakın eli bulup kasayı yenmek olsa da, çok ince hamleler yapılması gereken anlar olmaktadır. Kartların çekilmesi ve dağıtılması, tamamen şansa dayalıdır ama kartların yönetilmesi ve kullanılması aşamasında, tüm kontrol sizdedir. Blackjack oynayanlar riski severler. Şansına güvenmek gereklidir belki ancak elinizi yönetme sürecinde, alacağınız tüm aksiyonlar sizin sorumluluğunuzdadır.

Blackjack’te Nasıl kazanılır?

Blackjack, en popüler kart oyunlarından biridir. Basit kuralları olan ve hızlı dönen bir oyundur. Blackjack tutkunları bilirler ki, atılacak olan en ufak yanlış bir hamle, tüm oyunu götürebilir. Ve alınacak olan en küçük bir risk ise, oyunu kazandırabilir. Böyle bir stratejiye sahip olan oyun için, Blackjack oyununa yeni ısınan ve Blackjack’te Nasıl kazanılır sorusunun yanıtını merak edenler için şunu söyleyebiliriz; Öngörü, deneyim ve şans. Oyunu çok iyi takip etmelisiniz. Sadece sizin eliniz değil, diğer oyuncuların da elleri, oyunu okuyabilmeniz adına çok önemlidir.

Gereksiz kart çekerseniz, yanlış zamanda yanlış hamleler yaparsanız, Blackjack oyununda başarısız olma ihtimaliniz yüksek olur. Amaç sadece 21 ve altını bulmak değildir. Oyuna hâkim olup, tüm süreci dikkatli takip edebilmektedir. Çünkü bazı kartların, oyunun gidişatına göre farklı değerleri vardır ( Örneğin AS). Oyunu okuyabilme yeteneğinden bahsederken, açıkçası bu tür küçük ipuçlarından bahsediyorduk.

Blackjack Kazanma şansı

Oyun başlarken kart dağıtımı esnasındaki süreç tamamen şans odaklıdır. Bunu kabul ediyoruz. Çünkü size hangi kartların geleceğini kimse kestiremez. Ancak kartlar dağıtıldıktan sonra, kontrol size geçmektedir. Blackjack Kazanma yüzdesi oranı, işte tamda burada başlar. Elinizi iyi yönetebilirseniz, şansınız yüksek olur. Diğer oyuncuların ellerini düşünmeden, sadece kendi elinize odaklanmalısınız. Rakamları iyi yönetip, elinizi en uygun düzeyde tutmalısınız. Yapılan bahisler çok yüksek ise, gerektiği zaman oyundan çekilebilir veya bazı ekstra hamleler yapabilirsiniz. Bu oyunda kazanma şansınızı kendiniz yaratıyorsunuz. Bunun için bir matematik dehası olmanıza gerek yok ama rakamlar ile aranızın iyi olması esastır.

Dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri, rakamların var olan değerlerini iyi bilmenizdir. Hangi kart, hangi değere eş değerdir. Farklı değerleri var mıdır gibi seçenekleri iyi bilirseniz, oyuna çok rahat hâkim olabilir ve elinizi kontrol edebilirsiniz. Blackjack, sektörün en eğlenceli, yüksek kazançlı ve heyecanlı oyunlarının başında gelmektedir. Oyun stratejisi olarak, sadece öngörünüzü ve tecrübenizi kullanabilirsiniz.

Blackjack oyununda yüksek kazançlar elde etmek ve bazı taktikleri kullanmak için, mutlaka Blackjack Kazanma Taktiği adlı yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar

Close
Close