BlackjackBlackjack KurallarıBlackjack Taktikleri

Blackjack Hataları

Bugün sıkça yapılan Blackjack hataları hakkında yazmak istiyorum, tabi bu konuya girmeden önce hatırlatmak isterim ki Blackjack oyuncuları kazandığı oyunlarda her daim doğru olanı yapmış olmazlar. Yine aynı şekilde kaybedilen bir Blackjack oyun serisinde de hatalı oynamış olmazlar. Yani kazanıp kaybetmek doğru ya da hatalı olduğunuzu göstermez.

Daha önceleri belirttiğim gibi Blackjack’te yapılan en büyük hata oyuncunun kendisine sınır getirememesiyle başlar. Oyuncu iyi giden oyun serisinde sürekli olarak şansının yaver gittiğini düşünerek daha fazlasını kazanmak ister. Bu düşüncenin yanlış olduğunu anlaması uzun sürmeyecektir.

Hırs ve kontrol kaybı

Blackjack oyuncusu her daim kendisine kaybettirecek duygulardan uzak durmalıdır. Eğer kısa vadeli borç ödemelerini yapmak için oyuna dahil oluyorsa işi daha da zorlaşır örneğin. Oyuncu relaks olmalıdır, belirli hırslarla oyuna dahil olunduğunda kontrol kaybı yaşaması daha muhtemeldir. Ayrıca Blackjack’te sıkça yapılan hataların başında gelir.

Ben Blackjack oynamaya keyif alarak başladığımda, acemi olmama rağmen kazanç sağlardım. Daha sonraları “para kazanmam gerekiyor” güdüsüyle oyunlara dahil olmaya başladım. Kazandığımda, kazancımın yetmeyeceğini düşünerek daha fazla kazanmaya çalıştım, kaybettim, tekrar para yatırarak kaybımı kurtarmaya çalıştım, onu da kaybederek günü çok can sıkıcı kayıplarla kapattım. İlk yatırımımla hedeflediğim parayı kazanmakken amacım aynı günün içerisinde, sonraki yatırım miktarlarımı kaybımı kurtarmaya adadım. Panikle yüksek yatırımlar ve yüksek riskler alarak tüm paramı harcadım 🙂 Yazar burada demek istiyor ki hırs yapıp kontrolü kaybettim ve ciddi miktarlar kaybettim…

Sinir ve Stres

Blackjack’te yapılan diğer bir hata da sinir ve stres altında oyun oynamaya çalışmak. Ne olabilir mesela bunlar ? Bunlardan birisi de örneğin Blackjack oynarken birisine yakalanmak kaygısı. Oyuncu oyunu takip etmekten uzaklaşır, dikkatini tam olarak oyuna veremez.

Aslında sinirli ve stresliyken araç bile kullanmamak gerekiyor, insan yapmayacağı şeyleri, almayacağı riskleri alıyor bu durumdayken. Blackjack hataları konusunda dikkat ederseniz teknik detaya girmedim hiç. Size akıl vermek gibi bir niyetim yok. Yazılarımın bir çoğunda da en çok dikkat çekmeye çalıştığım noktalardan birisi kazançtayken bırakmaktır.

Size önerim oyunu aralıksız oynamamanızdır, neticede hesabınızdaki paranızın bir yere kaçtığı yok. Oyuna bir süre mola vererek başka işlerle meşgul olabilir üzerinizdeki oyun baskısını üzerinizden atmanızı sağlayabilirsiniz. Daha sonra oyunda masayı seyirci olarak izleyebilir, masanın gidişatını takip edebilirsiniz. Asla kaybınızdan sonra bahsinizi “çılgın” şekilde arttırmayınız. Unutmayın oyuna tutunarak para kazanabilirsiniz, 2-3 oyun etabında tüm paranızı yatırırsanız ve kaybederseniz boşluğa düşersiniz, yatırım yapabilecek imkanınız varsa tekrar yatırım yapmak istersiniz. Bu durum yeni kayıpların kapısını aralar.

Blackjack Hataları Özet

Buradaki maddeler arttırılabilir ileriki süreçte. Blackjack’te yapılan hatalar fazlaca neticede. Şu anda açıkçası aklıma gelenleri doğaçlama şekilde yazmaya ve teknik kurallardan uzak kalmaya çalıştım. Zaten siteyi dolaşırsanız hep teknik konular yazıyorum, bugün Blackjack hataları konusunda “insan faktörü” nedeniyle yapılan hatalardan bahsetmek istedim.

Blackjack hataları konusuna belki farklı bir yazı okumaya gelmiştiniz ama inanın yazdığım yazıları birebir tecrübe ettiğim konular. Siz Blackjack hataları dendiğinde neler düşünüyorsunuz ? Mikrofonu size uzattım, konuyla ilgili yorum yazarak yeni yazılarımı yazarken beni teşvik etmek isteyebilirsiniz belkide kimbilir 🙂

Zaman her şeyi halledip, fırsatları yaratır. Fırsatlar kumar gibidir, beklemeyi bilen kazanır. Alexandre Dumas

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close